Menu

Przebudowa i rozbudowa budynku wraz ze zmianą sposobu użytkowania na funkcję usługowo-mieszkalną w Bydgoszczy przy ul. Chodkiewicza 51, 53

Na terenie działki usytuowany jest budynek z 1925 roku. Jest to obiekt wpisany do gminnej ewidencji zabytków, objęty ochroną konserwatorską. 

 

Główną ideą projektu było wkomponowanie budynku w otaczającą zabudowę i lokalizację stanowiącą narożnik u zbiegu ulic Chodkiewicza i Kilińskiego w Bydgoszczy. Celem nadrzędnym było wykorzystanie atrakcyjności miejsca, zachowanie historycznego charakteru zabytkowej kamienicy i połączenie jej z projektowaną rozbudową. Z tego powodu przed przystąpieniem do wykonywania projektu budowlango uzyskano uzgodnienie dotyczące charakteru zabudowyz Miejskim Konserwatorem Zabytków.

 

Budynek istniejący został częściowo wyburzony i poddany przebudowie - część ta pozostanie trzykondygnacyjna. Z kolei rozbudowa budynku jest czterokondygnacyjna z halą garażową w podpiwniczeniu. W budynku w części istniejącej  na parterze zlokalizowano powierzchnie usługowe, natomiast na I i II piętrze po dwa mieszkania. W części nowej, na parterze oraz I i II piętrze, umieszczono powierzchnie usługowe o nieuciążliwym przeznaczeniu.

 

Prace zakończono w I kwartale 2020 roku.

 

Nasza firma pełniła rolą Inwestora Zastępczego przy tej inwestycji.

 

Parametry techniczne obiektu:

- powierzchnia zabudowy - 514,91 m2

- powierzchnia użytkowa - 1 859,75 m2

- kubatura - 8 390,0 m3

 

____________________

Inwestor: prywatny

Lokalizacja: Bydgoszcz, ul. Chodkiewicza 51,53

Zakres prac: Funkcja Inwestora Zastępczego