Menu

Hotel Sepia****

W samym centrum Bydgoszczy, przy ul. Marszałka Focha 20 powstał 4-gwiazdkowy Hotel Sepia, który został oddany oddany do użytku w grudniu 2014r. W skład zespołu hotelowego wchodzi kamienica z 1884r. w której przed wojną mieściła się redakcja „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”. Zgodnie z zapisami miejscowego planu, stanowi ona wartościową zabudowę historyczną. W podwórzu kamienicy powstał nowoczesny budynek 5 – kondygnacyjny w którym mieścić się będzie zasadnicza część hotelu.

 

W hotelu znajduje 90 pokoi jedno- i dwu-osobowych, z których będzie mogło korzystać 161 osób. W budynku głównym hotelu znajdują się apartamenty oraz pokój studio, zaś na dachu hotelu taras widokowy z którego roztacza się widok na śródmieście, w tym na bydgoską Starówkę. Na parterze zostały urządzone: recepcja, sala konferencyjna na 25 osób z możliwością połączenia z restauracją, restauracja, bar. W piwnicy zaprojektowano również zespół odnowy biologicznej: solarium, studio cardio oraz podręczną pralnię tylko dla potrzeb gości. Obiekt został również zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych tzn. jest wyposażony w windy odpowiednich wymiarów, pochylnie, platformy i inne niezbędne a wymagane przepisami urządzenia i udogodnienia, umożliwiające dotarcie gości do każdego zakątka hotelu. Na terenie działki zlokalizowano ponadto mechaniczny parking na 16 samochodow osobowych, działający na zasadzie ruchomej platformy obrotowej. 

 

 

Zespół hotelowy obejmuje wszystkie funkcje, które zakwalifikują obiekt w standardzie czterogwiazdkowym. Obiekt będzie funkcjonować pod marką MERCURE Hotel.

 

 

 

 

 

 

Parametry techniczne budynku:

  • powierzchnia zabudowy 942,52 m2
  • powierzchnia użytkowa 4464,01 m2
  • kubatura 18 145 m3

                                                                                                                                                                                                                                                          

 

Inwestor : CUBE Sp. z o.o.

Lokalizacja : Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 20

Zakres prac : sprawowanie funkcji Inwestora Zastępczego w pełnym zakresie