W samym centrum Bydgoszczy, przy ul. Marszałka Focha 20 powstał 4-gwiazdkowy Hotel Sepia, który został oddany oddany do użytku w grudniu 2014 roku. W skład zespołu hotelowego wchodzi kamienica z 1884 roku, w której przed wojną mieściła się redakcja „Ilustrowanego Kuriera Polskiego”. Zgodnie z zapisami miejscowego planu, stanowi ona wartościową zabudowę historyczną. W podwórzu kamienicy powstał nowoczesny budynek 5 – kondygnacyjny w którym mieścić się będzie zasadnicza część hotelu.

W hotelu znajduje 90 pokoi jedno- i dwuosobowych, z których będzie mogło korzystać 161 osób. W budynku głównym hotelu znajdują się apartamenty oraz pokój studio, zaś na dachu hotelu taras widokowy z którego roztacza się widok na śródmieście, w tym na bydgoską Starówkę. Na parterze zostały urządzone: recepcja, sala konferencyjna na 25 osób z możliwością połączenia z restauracją, restauracja, bar. W piwnicy zaprojektowano również zespół odnowy biologicznej: solarium, studio cardio oraz podręczną pralnię tylko dla potrzeb gości. Obiekt został również zaprojektowany z myślą o osobach niepełnosprawnych tzn. jest wyposażony w windy odpowiednich wymiarów, pochylnie, platformy i inne niezbędne a wymagane przepisami urządzenia i udogodnienia, umożliwiające dotarcie gości do każdego zakątka hotelu. Na terenie działki zlokalizowano ponadto mechaniczny parking na 16 samochodow osobowych, działający na zasadzie ruchomej platformy obrotowej. 

Zespół hotelowy posiada wszystkie funkcje i udogodnienia, które kwalifikują ten obiekt do standardu czterogwiazdkowego. Obiekt będzie funkcjonować pod marką MERCURE Hotel.

Parametry techniczne budynku:

  • powierzchnia zabudowy 942,52 m2
  • powierzchnia użytkowa 4.464,01 m2
  • kubatura 18.145 m3

                                                                                                                                                                                                                                                          

Inwestor : CUBE Spółka z o. o.

Lokalizacja : Bydgoszcz, ul. Marszałka Focha 20

Zakres prac : sprawowanie funkcji Inwestora Zastępczego w pełnym zakresie, w tym wielobranżowy nadzór inwestorski