Stiegelmeyer to firma o europejskim poziomie rozwiązań i jakości wykonania w produkcji mebli i sprzętu do wyposażania placówek służby zdrowia, przychodni, gabinetów lekarskich itp. Sukces firmy wynika z bogatej historii, potencjału technologicznego oraz profesjonalizmu. Tym bardziej jest nam niezmiernie miło, iż firma Stiegelmeyer powierzyła nam prace nad zadaniem inwestycyjnym polegającym na wybudowaniu nowoczesnej hali magazynowo–produkcyjnej wraz z budynkiem administracyjno-socjalnym i infrastrukturą towarzyszącą. Hala powstała w pobliżu starej fabryki  na powierzchni około 7.700 m2; składa się z nowej ślusarni, lakierni proszkowej i montażowni. Dzięki temu, iż znacznie powiększyła się powierzchnia produkcyjna Zakładu istniejącego, zwiększyły się też jego możliwości produkcyjne i poprawił się komfort pracy.  

Realizacja powierzonej Inwestycji trwała 9 miesięcy, obejmowała teren o powierzchni 38.935 m², natomiast jej wartość opiewała na kwotę około 20 mln zł.

W ramach umowy z Inwestorem przygotowywaliśmy dokumentację przetargową wraz z organizacją i przeprowadzeniem przetargów na poszczególne etapy robót, prowadziliśmy kompleksowy nadzór inwestorski w zakresie wszystkich branż łącznie z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie oraz zapewnialiśmy Kierownictwo Budowy.

 

Parametry techniczne budynku Hali produkcyjnej:

  • powierzchnia zabudowy:  7.854,7 m²
  • powierzchnia użytkowa:  8.071,3 m²
  • kubatura:  73.858 m³
  • liczba kondygnacji:  1-2

                                                                                                                                                                                                                                                          

Inwestor : Stiegelmeyer Spółka z o. o.

Lokalizacja : 86-212 Stolno, Grubno 63

Zakres prac: pełnienie kompleksowego Nadzoru Inwestorskiego wraz z przygotowaniem dokumentacji przetargowej wraz z przeprowadzeniem przetargów na poszczególne etapy robót